Mis toimus eelmisel nädalal?

26. jaanuaril toimus hoolekogu koosolek, kus olid arutlusel järgmised teemad:

* eelarve, sh koolimaja terviklik renoveerimisprojekt;

* hoolekogu toetab gümnaasiumiosa jätkamist (arutlusel oli haridus- ja teadusministeeriumi poolt pakutav toetus gümnaasiumiosa sulgemiseks);

* arutati paremat koostööd teiste valla koolidega, et motiveerida õpilasi tulema õppima 3. kooliastmesse Häädemeeste Keskkooli,

* hoolekogu toetab koostööd teiste Pärnumaa gümnaasiumidega õpilastele suuremal hulgal valikainete pakkumisel;

* toetatakse ühinemist KiVa (Kiusamisvastane Kool) programmiga;

* kooskõlastati hindamisjuhendi muudatus. Tõsteti esile ka õpilase vastutust hindamisprotsessis.

* hoolekogu liikmete poolt palve, et kuna paljud õpilased on kodus kas lähikontaktsetena või kergete haigustunnustega, siis õpetajad lülitaksid tundides veebikaamerad sisse.

28. jaanuaril toimus tugiteenuste osutajate õppereis Tallinnasse, Kose Vabaõhukooli. Oleme väga tänulikud, et saime kuulata oma ala spetsialiste.

Samuti toimus redel lugemise huviringi reis Tallinnasse Koolibri kirjastusse ja Lastekirjanduse Keskusesse.

Mis toimub sel nädalal?

1.veebruar   Maakondlik emakeeleolümpiaad 7.-12. klasside õpilastele.

1. veebruar  10. klassi üleminekueksami valimine

24. jaanuarist kuni 18. veebruarini viib meie koolis läbi oma praktikat Gäthlyn Kukk. Gäthlyn on meie kooli vilistlane ja praegu õpib Tartu ülikoolis eripedagoogikat.

Nb! 31. jaanuaril toimuma pidanud teatrikülastus (Pärnu Endla teatris VAT Teatri etendus „Kauka jumal“) lõkkub edasi.

Eelinfot järgnevateks nädalateks:

9. veebruar     2., 3. ja 4. kl Vanemuises, lasteballett “Tilda ja tolmuingel”

16. veebruar   7. klass Ugala teatris

28. veebruar – 1. märts INTEGRA projekti raames külas õpetajad Lätist, Leedust, Sloveeniast

21. – 25. märts   INTEGRA projekti raames külas õpilased Lätist, Leedust, Sloveeniast

KIIDAME JA TÄNAME!

• 21. jaanuaril Pärnus toimunud maakondlikel VÕRKPALLIVÕISTLUSTEL gümnaasiumidele saavutas Häädemeeste Keskkooli võistkond koosseisus Andreas Artma, Robin Avamere, Karl-Magnus Pruul, Erik Raimond Ristmäe, Kristjan Georg Ristmäe, Kustav Tari, Klen Liiva, Rasmus Sillaots, Rihard Tari 2. KOHA. Kiitus õpilastele ja õpetaja Lauri Lepikule!

*  Täname õpilasesindust ülekoolilise VIKTORIINI läbiviimise eest! Kiidame kõiki osalejaid!

2. klassis jagasid 1. kohta võrdselt 5 õpilast: Marian Maddison, Romer Muhu, Ants Hanson, Elina Liiva ja Hanna Sepp.

3. klass:

1. kohta jagasid Bairon Moora ja Merki Juninen

2. koha said Uku Siigla ja Sandra Kalmet

4. klass:

1. Ruben Fohs; 2. Kärt Sillaots; 3. Rändi Kull

5.-8. klass:

1. Annaliisa Suigusaar; 2. Margaret Pajuväli; 3. Taavet Allikas

9.-12. klass:

1. Kerlin Tšetsin; 2. Rute Marie Maddison; 3. Liisbeth Lepp

• Jaanuar oli Häädemeeste Keskkoolis REAALAINETE KUU, mille raames toimusid erinevad IT-väljakutsed ja kristallpusle õpituba. Proovile said panna end nii õpilased kui ka õpetajad.

10. – 14. jaanuaril toimus kiirtrükkimise võistlus, kus osales 52 õpilast.

Nooremas vanusegrupis saavutas 1. koha Kerlin Rätsep (5.kl), 2. koha Hendrik Allikas (5.kl) ja 3. koha Kiur Joosep Pihlak (6. kl).

Vanemas grupis saavutas 1. koha Sander Sipelga (11.kl), 2. koha Simo Virnhoff (8. kl), 3. koha Hugo Sipelga (8. kl).

Õpetajate arvestuses saavutas 1. koha Ave Varik.

17. – 21. jaanuaril toimus klassidevaheline Lunapic võistlus, kus tuli ära arvata, mida või keda oli kujutatud udustatud piltidel. Lunapic võistluse võitis 5. klass, kes arvas ära kõige rohkem ja kõige täpsemalt, kes või mis oli pildil.

24. – 28. jaanuaril oli võimalus osaleda virtuaalses põgenemistoas, kus tuli leida salakood, millega põgenemistoast väljuda saaks. Antud võistluse võitis 11. klassi õpilane Heivi Lepik.

Samal nädalal kutsusime kogu koolipere osalema digikoristusnädalal, kus tuli võtta igal päeval 10-15 minutit arvutis ja pilves olevate failide korrastamiseks.

Suur aitäh IT-tugiõpilastele, kes IT-väljakutseid aitasid korraldada ning uus IT-alane üritus toimub 08. veebruaril, kus IT-tugiõpilased viivad läbi “Turvalise interneti” koolitunde.

• Meil on rõõm teatada, et Häädemeeste Keskkooli õpilased olid väga aktiivsed osavõtjad fotokonkursil “Mina ja pere” ning kogu kooliperele kingib Balbiino jäätise! Aitäh kõikidele õpilastele, kes konkursile fotosid saatsid! 🙂