Vene keele päev Sindis 07.11.2019

Meie kooli üheksandikud Laura, Karoliina, Kaidi ja Gustavs said täna osa väga toredast üritusest Sindis. Nimelt toimus seal maakondlik vene keele päev vanematele klassidele. Teemaks oli vene köök. Kõigepealt valmistasime venekeelse retsepti järgi mitu kandikutäit pelmeene, mis hiljem meile kooli kokad valmis keetsid. Seejärel tegi Sindi vene keele õpetaja Tatjana Grigorjeva-Keerup väga õpetliku ülevaate vene traditsioonilistest toitudest. Vahele näidata humoorikaid katkendeid vene filmidest. Rahvariietesse riietunud Sindi kooli õpilased pakkusid maitsta ehtsat vene leiba. Soola ja leiba on ikka kombeks külalistele anda. Lõpuks toimus viktoriin, kus meie õpilased väga häid teadmisi näitasid-saavutati 2. ja 4. koht! Kõigele pani mõnusa punkti pelmeenide maitsmine ühise laua taga. Küll olid need head!