* Eelmisel nädalal:

Osaleme jätkuvalt rahvusvahelises koostöös. Lõppenud nädalal olid meil külas Erasmus+ projekti “Kaasav haridus ökoloogiaõpetuse kaudu” raames 6 õpilast ja 2 õpetajat Divina Pastora koolist Hispaaniast Monovari linnast. Kui küsida rahvusvahelise koostöö eestvedajalt õpetaja Rene Kurmilt, keda kõiki peaks sel nädalal panistamise eest kiitma ja tänama, siis vastus on selline:

“Meil on imelised lapsed ja lapsevanemad. Meil on hea meeskond, tugev kogukond. Suur tänu majutajatele! Õpilased on meil erilised – annavad endast parima, tulevad ja küsivad, kuidas nad aidata saavad, aitavad, planeerivad, organiseerivad. Pered on olnud ääretult toetavad ja mõistvad, samuti õpetajad, koolitöötajad. Alati on olnud, kelle poole pöörduda, kellelt abi paluda. Meie kogukond on kokkuhoidev ja külalislahke. Väga lahkelt võtsid meid vastu Häädemeeste muuseum, raamatukogu ja FIBO ExClay ning Kabli looduskeskuse rahvas. Panustajaid oli nii palju ja isegi ei julge nimesid hakata nimetama, sest hirm on, et muidu jääb keegi nimetamata.“

Suur aitäh õpetaja Rene Kurmile ning kõikidele tublidele õpilastele, õpetajatele, koolitöötajatele, lapsevanematele! Samuti täname kõiki häid ja toetavaid kogukonna liikmeid. Meie külalised lahkusid soojade tunnetega ning olid meie kooliperele väga tänulikud.

* Algaval nädalal:

24. aprill  12. klassi eesti keele riigieksam.

24. aprill – 1. mai  Kevadvaheaeg.

24. aprill  Pärnumaa koolide virtuaalne kunsti- ja käsitöö näituse avamine. Häädemeeste Keskkooli esindavad Anette-Marie Õis, Rute Marie Maddison, Getter Juurikas ja Marcus Maddison.

24. – 26. aprill   9. klassi lõpureis Rootsi.

* Eelinfo tulevaste sündmuste osas:

2. mai ja 4. mai  12. klassi inglise keele eksam.

3. mai   Algusega kell 10:00 Keila Tervisekeskuse spordisaalis Kooli Rahvaliiga Festival võrkpallis. Osaleb meie 9. klassi noormeeste võistkond.

4. mai  1.-2. klassi KIKi õppekäik Tipu Looduskooli

4. mai  10. klass riigikaitseõpetuse raames väljasõit

4. mai 10.00 KiVa koolide veebiaktus: https://kiusamisvaba.ee/4-mail-toimub-kiva-koolide-veebiaktus/

6. mai  Kunstiolümpiaadi vabariiklik voor. Häädemeeste Keskkooli ja Pärnumaad esindavad Anette-Marie Õis ja Rute Marie Maddison.

9. ja 11. mai  Muusikakooli lõpueksamid

11. – 13. mai  Riigikaitse välilaager.

16. mai  Muusikakool kutsub külla 1. – 3. klassi õpilased

17. mai   12. klassi matemaatika riigieksam.

17. mai ja 18. mai Muusikakooli üleminekueksamid

18. mai 12.00 lähevad 9. – 11. kl õpilased õppekäigule ja teatrietendusele Tallinnasse.

19. mai kell 13.00 – 15.30 Muusikakooli sisseastumiskatsed

20. mai kell 9.00 – 13.00  Perepäev

23. mai  3.,4.,5. klassi KIKi õppekäik Võrtsjärve õppekeskusesse.

26. mai   12. klassi koolieksam.

27. mai kell 13.30 Treimani rahvamajas Muusikakooli kevadkontsert.

30. mail kell 12.00 Pärnu Muuseumis maakonna õpilaste tänupäev.

5. – 7. juuni  12. klassi lõpureis Rootsi.

13. juuni   Lõpuaktused: 1.- 8. klass ning 10. – 11. klass.

16. juuni   Häädemeeste valla tublide lõpetajate vastuvõtt

19. juuni – 3. juuli  Noorte kunstinäitus “Kõlapilt” toimub Noorte Laulu- ja Tantsupeo ajalisel perioodil Tallinna linnaruumis ca 10 erineval alal. Näitusel on 100 kooli õpilaste tööd. Häädemeeste Keskkooli esindavad Getter Juurikas ja Anette-Marie Õis oma kunstitöödega.

21. juuni Lõpuaktused: 9. klass kell 12.00 ja 12. klass kell 15.00

KIIDAME JA TÄNAME!

Õpetaja Aira ja 2. klass on kiitmist väärt! Tööõpetuse tundide ajal on nad kahel esmaspäeval toimetanud kooliaias ja õppinud päriselt tööd tegema. Ühel nädalal korjati talveperioodil maha kukkunud puuoksi ning eelmisel esmaspäeval riisuti siledaks plats kooliaias, mis oli üles kaevatud seoses kanalisatsioonitöödega ning pärast külvati platsile muruseeme. Suurepärane!

Rõõm, et nii palju õpilasi võttis osa sportlikust Häädemeeste traditsioonist – Jüriöö jooksust, mis toimus reedel 21. aprillil. Kiitus osalenud õpilastele ning täname neid toetanud õpetajaid ja lapsevanemaid! Peaaegu kõik klassid olid esindatud ning kaasatud olid ka külalised Hispaaniast.