Mis toimus eelmisel nädalal?

Kuulutasime välja kirjandivõistluse piiriäärsete valdade noortele. Eelmisel õppeaastal toimus esmakordselt kirjandivõistlus, kus osalesid Eesti ja Läti noored. Žüriis olid inimesed, kes oskasid nii eesti kui läti keelt võrdselt heal tasemel. See oli põnev kogemus ning arvasime, et võiks jätkata, st luua selline tore traditsioon. Kuigi eelmisel aastal jäi koroonatingimustes ära kokkusaamine ning iga vald/kool tunnustas tublimaid kohapeal.

Sel aastal on teemaks “Vald minule, mina vallale”. Kutsume üles kirjutama sellest, milline võiks olla noortesõbralik vald ning kuidas saaksid noored oma koduvallas elu parandada. Tublimad kirjutajad kutsume Häädemeeste seltsimajja. Tunnustame, aga toimub ka arutelu, ideede jagamine koostöös noortekeskuste ja noorte volikoguga.

Mis toimub sel nädalal?

Raamatukogus on avatud põnev näitus. Igal raamatukogul on oma pärlid. Meie pärlid on vanad raamatud. Kõige vanem neist on M. J. Eiseni „Eesti mütoloogia“ aastast 1920. Tule uuri, kas sajanditagune keelekasutus on samasugune nagu praegu.

14. märts         Emakeelepäeva tähistamine. Jutuvestja Piret Päär räägib seltsimajas lugusid:

9. – 12. klassile kell 9.00

1. – 4. klassile kell 10.00

5. – 8. klassile kell 11.00

15. märts           Häädemeeste KK ja Vändra Gümnaasiumi õpilasesinduste ühine koolituspäev.

17. märts            7. klass Pärnus Koidula muuseumis ja Uue kunsti muuseumis muuseumitundides.

18. märts            8. klass  Pärnus Punases Tornis ja Uue Kunsti Muuseumis õppekäigul.

Eelinfot järgnevateks nädalateks:

21. – 25. märts   INTEGRA projekti raames külas õpilased Lätist, Leedust, Sloveeniast

1. aprill              Naljapäeva tähistamine: stiilipäev – pidžaamapäev ja kell 16.00 playback.

8. aprill             Külas Tahkuranna kooli 6. klass.

14. aprill           Häädemeeste valla 6.-12. klasside õpilaste kevadpidu.

25. aprill – 1. mai  Koolivaheaeg

5. – 7. mai         Riigikaitselaager

18. mai kell 9   Teater maale! programmi raames seltsimajas teatrietendus „Pikk tige vanaeit“

21. mai             Perepäev