Tere!

DISTANTSÕPE
Sügis on alanud ning tavapäraselt võib sellega kaasneda nohu-köha vm viirushaigused. Oleme kokku leppinud, et haigena keegi koolimajja ei tule. Haigustunnuste ilmnemisel palume viibida kodus ning pöörduda perearsti poole, kes otsustab, kas tuleb ravida end kodus, vajadusel teha test või on tegemist kroonilise või allergilise nohuga ja tegemist pole nakkava haigusega.
Kool on sõlminud lepingu G-Suite keskkonnaga, mis toetab koole. Eelmisel nädalal said kõik õpilased ja õpetajad kooli poolt meiliaadressi. See tähendab, et meil on kaks infokanalit, mille kaudu käib kooli-kodu suhtlus: kooli poolt antud meiliaadress: nimi.perenimi@haademeeste.edu.ee ja Stuudium. Kui peaks juhtuma, et mõni klass peab minema distantsõppele, siis G-Suite keskkonnas on võimalik pidada turvaliselt videotunde.

TUGITEENUSTE RAKENDAMINE
Neljapäeval 10. septembril toimus õpetajate koosolek, kuidas toetada kõiki õpilasi õppetöös ja rakendada vajadusel tugiteenuseid.

VABARIIKLIKUD MUINSUSKAITSEPÄEVAD
Möödunud nädalal toimusid vabariiklikud muinsuskaitsepäevad, mil pöörati tähelepanu erinevatele koolihoonetele Eestis, sh Häädemeeste Keskkoolile. Kui keegi soovib minna korra ajas tagasi, et kuidas koolielu algas siin majas rohkem kui 50 aastat tagasi, siis võib vaadata filmi, mis pärit Rahvusarhiivi filmiarhiivist. Filmi režissöör on Valeria Anderson ja tootja Tallinnfilm.
tellimused.ra.ee/001_Filmiarhiiv/klient/Koolitoo
NB! Koolimajas arhitekt Mart Porti töödest näitus.

TAIMEKAITSENÄITUS
Samuti on koolimaja fuajees näitus taimetervisest: kuidas ohtlikud taimekahjustajad levivad, kuidas kaitsta taimi, kuidas eristada võõrast omast jne.

RIIGIKAITSE VÄLILAAGER
10.klassis läbitakse riigikaitse kursuse, mille raames saavad õpilased vajalikke oskusi-teadmisi riigikaitsest. 18. – 19. septembril on osad gümnaasiumi õpilased riigikaitse välilaagris Kikeperas.

MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL
17. septembril külastavad 10.-12. kl õpilased Matsalu Loodusfilmide Festivalil Lihulas. Vaadatakse keskkonnakaitse teemalist filmi ja osaletakse haridusprogrammis.

MAAILMAKORISTUSPÄEV
Maailmakoristus toimub sellel aastal 19. septembril ja taas vähemalt 180-s riigis. Meie osaleme sel reedel klassijuhatajatunni ajal.
Tegu on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist ja mida juhitakse siitsamast Eestist. Tänavu pööratakse Eestis tähelepanu eelkõige hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile. Kui vaatame hoolikalt ringi, siis leiame prügi mitte ainult loodusest, vaid kõikjalt enda ümber – suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale. Just väiksemõõtmeline prügi on loomadele ja lindudele kõige ohtlikum.
Õpetajad räägivad prügi kahjulikkusest ja eelkõige loodame, et meie õpilased ei viska ise prügi maha.

EUROOPA KEELTEPÄEV
26. septembril tähistatakse Euroopas keeltepäeva, millega soovitakse tähtsustada Euroopas kõnelevaid keeli ning innustada inimesi keeli õppima.
07. – 25. septembril osalevad 4.-5. klass ja 10.-11. klass arvutiõpetuse tunnis “Minu Euroopa” mängus www.minueuroopa.ee.
Võõrkeelteõpetajate poolt toimub 24. – 30 septembril koolis terve rida tegevusi:
* raadioviktoriin
* algklassidel inglisekeelsete mängude tund
* tunde külastavad piirkonnas elavad välismaalased
* vanemate klasside esitlus vene traditsioonidest noorematele õpilastele
* vene rahvustoitude valmistamine (8. kl.)
* klassisisesed keeleviktoriinid
* võõrkeelsete liisusalmide lugemine, neist video tegemine
* venekeelsete sõnavaramängude loomine (9.kl).

Tervist ja head soovides
Aule Kink