AVATUD: E – R 7.50 – 14.50; telefon 44 64 382, mob 56 692 749

e-mail merr2@hot.ee

AJALUGU:

• Esimene raamat fondis arvel 30.03.1956.
  • Keskkooliks muutumise aastal 1958 fondis 1209 raamatut.
  • Raamatukogus on töötanud L. Sieberk, L. Kallas, E. Männik, E. Joonsaar, Ü. Suuk (Trofimov), E. Pensa, E. Arumäe, M. Pruul (alates 1994).
  • Pikka aega paiknes raamatukogu 26 m2 klassiruumis, mis ilmselgelt oli kitsas 400 lugeja jaoks.
  • 1999.a ehitati välja uus raamatukogu keelteklassi ja õpetajate töötoa ühendamisel – pindala 70 m2.
  • 2003. õa algul paigaldati raamatukokku õpetaja töökohaarvuti ja loodi internetiühendus. Arvuti saadi Tiigrihüppe toel projektikonkursi „Arvuti kooliraamatukogule” kaudu. Projekti kirjutas arvutiõpetaja E. Miisna.
  • 2003.a sügisest tarkvaraprogramm ARX- Raamat 7. Praegu sisestatud metoodiline kirjandus, teatmeteosed, õpikud ja uuem osa põhifondist.
  • 2005. a renoveeriti koolimaja ja raamatukogule kohandati lisaks 40 m2 fondiruum.
  • 2006.a novembrist arvuti ja interneti kasutamise võimalus ka õpilastel.
  • 2008/09 aruandluses on kooliraamtukogus arvel üle 14 000 teaviku ja üle 8000 õpiku.

VÕIMALUSED:

Raamatukogu lugemistoas on 18 õpilaskohta. Kohapeal saab läbi viia tunde, kasutada teatmeteoseid, sõnastikke, lugeda ajalehti ja ajakirju, kasutada arvutit ja internetti, vaadata videofilme ja DVD-sid.

2009. a on saadaval järgmised ajalehed ja ajakirjad: Postimees, Pärnu Postimees, Õpetajate Leht, Haridus, Akadeemia, Horisont, Värske Rõhk, Eesti Naine, Kodutohter, Elukiri, Arvutikasutaja, Tehnikamaailm, Kaitse Kodu, Täheke, Hea Laps, Semu, Eesti Loodus, Loodus, Pere ja Kodu, Minu käsitööd, Käsitöö, GEO, Tarkade Klubi, Tennis, Jalgpall.

Ajalehti säilitame 2 viimast aastakäiku, kohalikku ajalehte Koduvald ja väljaannet Häädemeeste Elu säilitame kõiki numbreid.

Raamatukogus on tähtpäevanäitused ja uuema kirjanduse väljapanekud; võimalusel esitleme õpilaste käsi- ja  kunstitöid.

TÄNUD:

Raamatukogule on annetanud ja kinkinud raamatuid Enda Kallas, Peeter Sõrmus, Leida Kallas, Helve Künnapas, Milvi Männik, Ivi Muhu, Asta Song, Vaino Kallas, Tiit Merenäkk, Sirje Sari, Eesti Vabariigi Valitsus, Haridus- ja Teadusministeerium, Pärnu Maavalitsuse haridusosakond, Häädemeeste Raamatukogu, Kanada Eesti Naiste Selts, Emakeele Selts jt.