1. klass

Väljal, S „Jussikese seitse sõpra”

Raud, E „Ninatark muna”, „Karu maja”, „Peep ja sõnad”

Janikovszky, E „Kui ma oleksin suur”

Saluri, R – loomaraamatud

Vennad Grimm „Lumivalgeke”, „Lumeeit”

Niit, E „Triinu ja Taavi lood”, luuleraamat omal valikul

Pervik, A „Kollane autopõrnikas”

Maršak, S „Kaksteist kuud”

Kunder, J „Suur Peeter ja väike Peeter”

 

  1. klass

Janikovszky, E „Minuga juhtub alati midagi”

Maran, I „Londiste, õige nimega Vant”

Pervik, A „Kollane autopõrnikas sõidab ringi”, Paula-sarja raamatud

Schmidt, M.G „Jip ja Janneke”

Kivirähk, A „Leiutajateküla Lotte”

Seero, T „Jürimari perelood”

Jõuluraamatuid omal valikul

Reinla, A „Pätu”

Käo, H „Kui mind üldse olemas ei oleks”

Rannap, J „Nublu”

Raud, E „Sipsik”

Egner, T „Sööbik ja Pisik”

Niit, E „Onu Ööbiku lood”

Vennad Grimm „Vahva rätsep”

 

  1. klass

Andersen, H.C – muinasjutte omal valikul

Schmidt, M.G „Viplala lood” 1.osa

Kivirähk, A „Limpa ja mereröövlid”, „Sirli, Siim ja saladused”

Pervik, A „Kunksmoor”

Lindgren, A „Bullerby lapsed”

Kirkegaard, O.L „Kummi-Tarzan ja teised”

Raud, E „Naksitrallid”

Kreutzwald, F.R „Reinuvader Rebane”

Preussler, O „Väike nõid”

Jakobson, A „Ööbik ja vaskuss”

Saar, J „Õhtujutud”

Tungal, L „Kollitame! Kummitame!”

Käo, H „Noorpagana lood”, luuleraamat omal valikul

Hauff, W „Väike Mukk”

 

  1. klass

Aapeli „Üle linna Vinski”

Raud, E „Kalevipoeg”

Travers, P.L „Mary Poppins”

Lindgren, A „Rasmus, Pontus ja Lontu” või „Pipi Pikksukk”

Kurvinen, J „Hundikoer Roi”

Kross, J „Mardileib”

Parijõgi, J „Kui isa kinkis raamatuid”

Pervik, A „Arabella, mereröövli tütar”

Reinla, A „Teofrastus”

Valter, E – raamat omal valikul

Üks luuleraamat omal valikul

— 5. – 9. klassi loetelus on esikohal tunnis terviklikult käsitletavad raamatud,

joone all eakohased ja soovituslikud.

 

  1. klass

Kästner, Erich „Veel üks Lotte”

Lindgren, Astrid „Röövlitütar Ronja” või „Vennad Lõvisüdamed”

Rannamaa, Silvia „Kadri”

Pervik, Aino „Arabella, mereröövli tütar”

Raud, Eno „Lugu lendavate taldrikutega”

__________________________________________________________________

Lindgren, Astrid „Hulkur Rasmus”

Kross, Jaan „Mardileib”

Twain, Mark „Prints ja kerjus”

Mänd, Heljo „Toomas Linnupoeg”

 

  1. klass

Kippel, Enn „Meelis”

Pervik, Aino „Kallis härra Q”

Nöstlinger, Christine „Vahetuslaps”

Molnar, Ferenc „Pal-tänava poisid”

Twain, Mark „Tom Sawyer”

_________________________________________________________________

Lindgren, Astrid „Meisterdetektiiv Kalle Blomkwist”

Krüss, J „Timm Thaler”

Rannap, Jaan „Viimane Valgesulg”

Rannamaa, Silvia „Silja, päikesekiir ja maailm”

 

  1. klass

3 muinasjuttu, 3 muistendit (eesti)

Raud, Eno „Kalevipoeg”

Bornhöhe, Eduard „Tasuja”

Rowling, J. K. „Harry Potter”

Defoe, Daniel „Robinson Crusoe”

Koidula, Lydia „Säärane mulk”

__________________________________________________________________

Nõu, Helga „Pea suu!”

Tolkien, J „Kääbik”

Üks „Teraviku” sarja noorsoojutustus

Luts, Oskar „Suvi”

 

  1. klass

Golding, W „Kärbeste jumal”

Doyle, A. C „Etüüd punases”, „Baskerville`ide koer”

Vallik, Aidi „Kuidas elad, Ann?”

Kitzberg, August „Libahunt”

Kivirähk, Andrus „Rehepapp”

__________________________________________________________________

Verne, J „Viieteistkümneaastane kapten”

  1. de Saint-Exyperi „Väike prints”

Guillou, Jan „Kurjus”

„Piiblilood”

 

  1. klass

Tammsaare, A.H „Kõrboja peremees”

Hemingway, Ernest „Vanamees ja meri”

Peegel, Juhan „Ma langesin esimesel sõjasuvel”

Unt, Mati „Hüvasti, kollane kass!”

Üks luulekogu vabal valikul

_________________________________________________________________

Remarque, E.M. „Läänerindel muutusteta”

Üks reisikiri omal valikul

 


— Gümnaasiumis I poolaastal terviklikena käsitletavad teosed

  1. klass

vanakreeka müüte (valikuliselt)

Sophokles „Kuningas Oidipus”

Shakespeare, William „Hamlet”

Hugo, Victor „ Jumalaema kirik Pariisis”

 

  1. klass

Balzac, Honore de „Isa Goriot”

Dostojevski, Fjodor „Kuritöö ja karistus”

Tšehhov, Anton – jutustusi ja novelle (valikuliselt)

Hamsun, Knut „Maa õnnistus”

 

  1. klass

Salinger, J. D „Kuristik rukkis”

Bulgakov, Mihhail „Meister ja Margarita”

Valik: Kafka „Protsess”, Hesse „Stepihunt”, Vonnegut „Tapamaja, korpus viis” või Nabakov „Lolita”

 

— Gümnaasiumis II poolaastal terviklikena käsitletavad teosed

  1. klass

Puškin, Aleksandr „Jevgeni Onegin” või Lermontov, Mihhail „Meie aja kangelane”

Vilde, Eduard „Mäeküla piimamees”

 

  1. klass

Tuglas, Friedebert – novelle (valikuliselt)

Tammsaare, A.H „Tõde ja õigus”

Mälk, August või Gailit, August – üks romaan omal valikul

 

  1. klass

Ristikivi, Karl „Hingede öö” või „Tuli ja raud”

Traat, Mats „Tants aurukatla ümber”

Kross, Jaan „Wikmani poisid”

Üks tänapäeva autori teos (Kivirähk, Õnnepalu, Rakke, Kender – valikuliselt)

_________________________________________________________________

Uuendatud ja kooskõlastatud aineõpetajatega jaanuaris 2010.